top of page

NowE Miejsce, Nowe Osoby, Nowe Emocje 

JAK WESPRZEĆ DZIECKO W ADAPTACJI DO PRZEDSZKOLA LUB ŻŁOBKA

KMirecka_edited.jpg

Katarzyna Mirecka Psychoterapeutka

Kasia jest psychologiem i psychoterapeuta grupowym i indywidualnym. W 2005 roku ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i, miesiąc później wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie przebywała do 2012 roku. Przez te lata mieszkała w Nottingham. W 2009 roku ukończyła psychologię (Msc) na Uniwersytecie Nottingham, kurs afiliowany przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła część teoretyczną 4-letniego, całościowego szkolenia w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie, ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała na stażach klinicznych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Domu Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie oraz w praktyce prywatnej. Zajmuje się tematami związanymi z rodzicielstwem,  emocjonalnym rozwojem dzieci i więzi oraz niepłodnością.

Ty przynosisz temat na konsultację i nasza terapeutka wypracuje z Tobą, jak najlepiej zaadaptować twoje dziecko w nowym miejscu.

W trakcie konsultacji możesz dowiedzieć się na przykład o:

Konsultacja trwa 50 minut, odbywa się online i kosztuje 45,00 €

Sign me up!

Nowa praca, nowy dom, nowy kraj - wszystko to budzi niepokój. Wahamy się, czy sobie poradzimy, czy odnajdziemy się w tym miejscu, wśród tych ludzi. Pomimo obaw, idziemy jednak dalej.

W chwili zwątpienia, czy słabości dzwonimy do bliskich, umawiamy się na spotkanie z przyjaciółmi, w kryzysie idziemy do terapeuty. Szukamy wsparcia u innych ludzi, którzy w danym momencie zdają się być bardziej stabilni. Opieramy się na nich, by iść dalej.

 

Nie inaczej jest z dziećmi. Nowe przedszkole, nowe dzieci, miejsce, panie – to wszystko może budzić ogromny lęk. Mama, która zostawia w żłobku, znika. Na zawsze? Czy wróci? Kiedy? Jutro trzeba będzie to wszystko powtórzyć? I tak dzień po dniu.

 

Dzieci zasługują na to, by doświadczyć różnych emocji związanych z pójściem do przedszkola czy żłobka w bezpiecznym i wspierającym środowisku. Mają prawo do rozpaczy, płaczu, protestu, czy złości. Mają prawo oczekiwać, że zostaną otoczone silnymi i bezpiecznymi ramionami rodzica.

W naszych indywidualnych konsultacjach chcemy pomóc stworzyć te ramiona. Mamy nadzieję wesprzeć rodziców w niełatwym procesie adaptacji ich dzieci do przedszkola lub żłobka.  Wyjaśnić, jaki i dlaczego adaptacja przebiega w taki sposób, ile może trwać, pomóc zrozumieć, co dzieje się z dzieckiem po powrocie do domu. Chcemy również pomóc rodzicom w zdobyciu wiedzy i umiejętności w radzeniu sobie ze stresem związanym z nową sytuacją. Chcielibyśmy, by po zakończeniu konsultacji rodzic mógł poczuć się wyposażony w wiedzę o tym, czym jest dobre przedszkole, do jakiego żłobka chciałby posłać swoje dziecko i by czuł się kompetentny w rozmowach z opiekunkami jego dziecka. Chcielibyśmy pomóc rodzicom w radzeniu sobie w zalewie żywych emocji płynącym od ich dzieci.

Konsultacje skierowane są do RODZICÓW, KTÓRZY PRZECHODZĄ PRZEZ ETAP ADAPTACJI DZIECKA W NOWYM MIEJSCU

Cena konsultacji: 45,00€
Czas konsultacji: 50 minut

Loving Child
bottom of page