top of page

Zastanawiasz się jak pomóc swojemu nastoletniemu dziecku?

W okresie  dojrzewania nasze dzieci mogą potrzebować dodatkowego wsparcia. Jeżeli twoje dziecko zmaga się z depresją, brakiem poczucia sensu, niskim poczuciem własnej wartości, czuje się zagubione, wycofuje się z kontaków lub podejmuje ryzykowne zachowania, to warto skonsultować się z psychoterapeutą młodzieży. 

Okres dojrzewania to dla dziecka często czas wyjatkowych wyzwań i trudności. Każdy z nas pamięta jak czasem trudno było być nastolatkiem. To okres kiedy na nowo trzeba nauczyć się wyrażać siebie, określić swoje granice w rodzinie i grupie rówieśniczej, poznać swoją seksualność, zastanowić się nad przyszłą edukacją oraz rozwiązać niezliczoną liczbę konfliktów relacyjnych i wewnątrzpsychicznych.

Jeżeli chcesz umówić swoje dziecko na spotkanie z psychoterapeutą trafiłaś w dobre miejsce. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia terapii twojego dziecka jest konsultacja wstępna z rodzicem.

W trakcie konsultacji porozmawiamy o aktualnej sytuacji rodziny i dziecka, określimy jak psychoterapia może pomóc w tej konkretnej sytuacji i ustalimy proces psychoterapeutyczny - ilość sesji, terminy, cele.

Pierwsza konsultacja to też okazja dla ciebie aby zadać nurtujące cię pytania i podzielić się swoimi myślami i uczuciami z naszą specjalistką.

melisa_edited.jpg

Melisa Maras

Nasza specjalistka w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży

Melisa Maras jest certyfikowaną psychoterapeutką (PTPP) pracującą z dorosłymi i młodzieżą. Specjalizuje się w pracy z nastolatkami. Dobrze zna wyzwania jakie niesie ze sobą dorastanie na emigracji, wielojęzyczność oraz życie pomiędzy różnymi kulturami. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w szkołach (państwowych i prywatnych) na wszystkich etapach edukacji. Przez lata prowadziła zajęcia i warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dobrze wie, co gra w duszy nastolatków i przed jakimi wyzwaniami stają ich rodzice.

bottom of page